Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Starosta Brzeski gościem RDN Małopolska

2021-03-18 11:16
Starosta Brzeski gościem RDN Małopolska

Ponownie uruchomiony, w związku z trzecią falą pandemii oddział covidowy, początkowo zapewniał 22 miejsca, teraz zwiększono liczbę łóżek do 28. Jak mówił w programie Słowo za Słowo starosta brzeski, na razie nie ma decyzji wojewody małopolskiego żeby ten oddział jeszcze poszerzać.

Jeśli zabraknie miejsc w szpitalu w Brzesku pacjenci będą kierowani do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej – powiedział Andrzej Potępa.

– Oddział jest niemalże w całości zajęty. Nie znam dzisiejszej sytuacji, ale jeśli jest wolne, to kilka łóżek. Wojewoda podjął decyzję o tym, że nieodległy szpital w Dąbrowie Tarnowskiej został przemianowany tylko dla chorych na covid. Taka sytuacja pozwala bezpiecznie na to patrzeć, bo jeśli nie ma miejsca w Brzesku, czy w Bochni, to zawsze możemy skierować pacjenta do Dąbrowy Tarnowskiej, tam tych miejsc jest dużo i ta liczba jest wystarczająca.

Starosta brzeski Andrzej Potępa apeluje, aby mieszkańcy zadbali o wspólne bezpieczeństwo i konsekwentnie stosowali się do zaleceń sanitarnych.

Wszyscy powoli jakby przyzwyczailiśmy się do obecności tego wirusa, to tę czujność osłabia i niestety zauważamy wszyscy, że brak ostrożności jest widoczny. Apeluję o to, żeby dbać o siebie i o innych, stosować się do zaleceń, obostrzeń, bo tylko w ten sposób możemy ograniczyć pandemię.

Jak dodaje starosta brzeski, gdyby sytuacja uległa pogorszeniu, to zapewne powiat otrzyma polecenie od wojewody, aby poszerzyć oddział covidowy, zwiększając liczbę łóżek w szpitalu w Brzesku.

Źródło: RDN Małopolska