Nowoczesne Studio FOTO w Technikum

2021-02-26 11:22
Nowoczesne Studio FOTO w Technikum

Już od kilku lat w Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku funkcjonują dwa bardzo popularne kierunki medialne. Coraz więcej absolwentów szkół podstawowych swój kolejny etap edukacji rozpoczyna właśnie w klasach o tym profilu. Idąc z duchem współczesnych czasów oraz aktualnych trendów na rynku pracy, Powiat Brzeski inwestuje w zaplecze dydaktyczne swoich szkół średnich, aby jeszcze lepiej przygotować młodzież do przyszłej konkurencji w branży medialnej.

Kilka dni temu odbyło się otwarcie nowoczesnej pracowni zawodowej dla uczniów kształcących się na kierunkach technik fotografii i multimediów oraz technik reklamy. W ubiegły czwartek Wicestarosta Maciej Podobiński wspólnie z panią Janina Motak – dyrektorem Wydziału Edukacji, oficjalnie przekazali nowe studio pod skrzydła dyrektor szkoły pani Doroty Jedlińskiej.

Zamiana sali lekcyjnej na profesjonalne studio fotograficzne trwała 2 miesiące. Remont pomieszczenia i zakup niezbędnego wyposażenia sfinansowano ze środków własnych. Koncepcja studia została szczegółowo zaplanowana przez nauczycieli fotografii Patrycjusza Gąsiorka oraz Adriana Dzierwę. Wszystkie prace realizowano pod fachowym okiem kierownika praktycznej nauki zawodu Magdaleny Urbaś, informatyka Tadeusza Baki oraz nauczyciela reklamy – Anety Palej.

Studio jest wyposażone w system sufitowego zawieszenia oświetlenia, elektryczny system zawieszania tła, softboxy, statywy do aparatów, filtry IR, skaner do negatywów, zestawy komputerowe do obróbki zdjęć, monitor interaktywny oraz telewizor do prezentacji prac uczniów.