Duża pracownia w Liceum Kopernika

2021-02-26 10:59
Duża pracownia w Liceum Kopernika

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku zainaugurowano obchody 110-lecia szkoły i 48 rocznicy nadania jej imienia. Ze względów epidemicznych program uroczystości ograniczono do minimum i przeprowadzono z zachowaniem zaostrzonych rygorów bezpieczeństwa.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Brzeskiego – dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak oraz wicestarosta brzeski Maciej Podobiński, który wręczył 8 najlepszym uczniom medale „Sapere Auso”. Dyplomy gratulacyjne dla rodziców przekazał dyrektor liceum Ryszard Ostrowski.

Po uroczystości wicestarosta dokonał otwarcia nowoczesnej pracowni komputerowej. Koszt modernizacji, zakupu sprzętu komputerowego, multimedialnego i innego wyposażenia sali przekroczył 92 tys. złotych.

Uczniowie po powrocie do szkoły będą mogli zasiąść w 24-stanowiskowej pracowni wyposażonej w komputery z procesorami i5 z szybkimi dyskami 1 TB, profesjonalnymi monitorami oraz zmodernizowaną siecią LAN. Zamiast tzw. „białej tablicy” salę wyposażono w 65-calowy monitor dotykowy połączony z komputerem nauczyciela i siecią internetową. Nowe funkcjonalne biurka i ergonomiczne krzesła obrotowe powinny uprzyjemnić pracę na lekcjach informatyki. Całości dopełniają świeżo pomalowane ściany i nowe żaluzje w odcieniach niebieskiego i granatu – oficjalnych barwach Liceum im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.