Płatne staże dla uczniów szkół zawodowych

2013-07-09 10:26
Płatne staże dla uczniów szkół zawodowych

Celem takich działań jest wsparcie pozycji uczniów na rynku pracy poprzez zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy zawodowej jak również wykorzystanie  w praktyce wiedzy zdobytej podczas kursów, realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.
Wśród przedsiębiorców, którzy zadeklarowali chęć współpracy w ramach staży dla uczniów znaleźli się m.in.: Hotel Sheraton w Krakowie, Hotel Radisson Blu w Gdańsku, Bank BZ WBK w Brzesku, Urząd Skarbowy w Brzesku, CHEMPAK M. Więckowski w Brzesku, F.H.U. CLIMAX w Brzesku, F.H.U. COMTEL w Brzesku oraz Urząd Miejski w Czchowie.
Na realizację płatnych staży Powiat Brzeski otrzymał dodatkową dotację,  która zostanie przeznaczona na  stypendium stażowe dla ucznia, jak również na częściowy zwrot kosztów pracodawcy. Staże będą realizowane w okresie lipca i sierpnia tak w 2013 jak i w 2014 roku. Uczniowie kształcić się będą w następujących branżach: turystyczno –gastronomicznej, usługowej,  oraz informatycznej.
Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

oprac. Monika Ogar