III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II

2013-06-24 12:23
III Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II

Organizatorzy przygotowali bardzo różnorodny program, na który składały się koncerty utalentowanych artystów oraz wystawy, prezentacje i konkursy z nagrodami.

Wydarzeniu towarzyszyła  prezentacja produktów żywnościowymi o uznanej jakości połączona z degustacją oraz stoiska promujące walory turystyczne Małopolski i Pomorza.

Podczas spotkania wręczono również nagrody laureatom powiatowych konkursów „BŁ. JAN PAWEŁ  II – PIELGRZYM MIŁOŚCI”.

PROTOKÓŁ Z PODSUMOWANIA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO
PROTOKÓŁ Z PODSUMOWANIA POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować, ulubionej  potrawy Bł. Jana Pawła II przygotowanej przez mistrzów kuchni ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.  Świętowanie zakończyło się koncertem znakomitego krakowskiego barda - Grzegorza Turnaua.

„Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II”  to inicjatywa, dla której impulsem było wielkie wydarzenie z  2011 roku -  beatyfikacja Jana  Pawła  II. W tym  roku projekt realizowany przez  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w  Krakowie objął  kilkanaście  miast  i mniejszych  miejscowości  regionu,  w  tym  między  innymi:  Brzesko,  Czernichów, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Niegowić, Rabę Wyżną, Szczyrzyc, Zakopane. Tegorocznym obchodom patronowały słowa papieża: "Bądźcie dla świata obliczem miłości."