Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczennic z Zielonki

2020-12-14 18:52
Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczennic z Zielonki

Natalia Kozdroń oraz Katarzyna Kuśnierz, uczennice z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku otrzymały stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021!

Stypendium otrzymują uczniowie, którzy w danym roku szkolnym otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W tym roku z województwa małopolskiego otrzymało je dwukrotnie więcej uczniów - 579, co wynika z możliwości przyznania stypendium uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2019/2020 do pięcioletniego technikum oraz odrębnie uczniowi klasy dotychczasowego czteroletniego technikum (podobnie w liceum ogólnokształcącym).

stypendium stypendium

Jednak ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogło się odbyć uroczyste wręczenie dyplomów w Kuratorium Oświaty. Dlatego składamy naszym najlepszym uczennicom serdeczne gratulacje i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Źródło: www.zstib.edu.pl