8 mln złotych dla Powiatu Brzeskiego

2020-12-12 10:03
8 mln złotych dla Powiatu Brzeskiego

Powiat Brzeski pozyskał aż 8 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tym środkom zostaną zrealizowane trzy duże inwestycje z zakresu poprawy służby zdrowia oraz modernizacji dróg powiatowych. RFIL to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, a wsparcie jest bezzwrotne.

Podział środków wygląda następująco:

• 1 mln złotych Powiat Brzeski przeznaczy na gruntowne remonty odcinków dróg powiatowych, które nie mogą liczyć na wsparcie z innych źródeł, jak np. Fundusz Dróg Samorządowych;
  • za 2 mln złotych Powiat zakupi nowy tomograf dla SP ZOZ w Brzesku;
  • 5 mln złotych - to kwota, która pozwoli na przeprowadzenie gruntownych remontów szpitalu powiatowym; dzięki tej inwestycji nie tylko podniesiemy jakość i komfort pomieszczeń, ale także zadbamy o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. Inwestycja obejmie poprawę szybów pod windy, wymianę wszystkich wind, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, wykonanie przewiązki między kompleksem budynków szpitalnych i przeznaczenie jej na archiwum zakładowe i szatnię oraz modernizację zaplecza kuchennego.