Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Wymarzony plac zabaw w SOSW w Złotej dzięki fundacji PZU

2020-11-30 09:05
Wymarzony plac zabaw w SOSW w Złotej dzięki fundacji PZU

Zapewne wszyscy Ci, którzy odwiedzili kiedykolwiek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej zgodnie potwierdzą, że jest to miejsce wyjątkowe. Nie wszystkim jednak wiadomo, że jest to również miejsce magiczne, w którym, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki spełniają się kolejne marzenia dzieci. Te małe, większe, a nawet te, które wydają się niemożliwe do realizacji.

Tak było właśnie i tym razem. Na terenie placówki powstał przepiękny plac zabaw, jeszcze do niedawna – ze względu na brak wystarczających środków finansowych, jedynie obiekt marzeń naszych milusińskich. A czegóż tutaj nie ma! Jest zestaw z podjazdem dla niepełnosprawnych, zestaw wspinaczkowy ze zjeżdżalnią. Jest podwójna huśtawka z bocianim gniazdem. Jest również karuzela tarczowa, a nawet ławeczka-równoważnia. Dla każdego coś dobrego! Co wyjątkowo ważne, plac zabaw – dzięki zastosowanym matom przerostowym, jest miejscem całkowicie bezpiecznym dla naszych podopiecznych.

Realizacja tego wielkiego i zarazem bardzo kosztownego marzenia naszych dzieciaków okazała się możliwa dzięki działaniom istniejącego przy SOSW w Złotej Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy” w ramach partnerstwa z Fundacją PZU.

Po raz kolejny okazuje się, że współpracując ze sobą, można wiele osiągnąć. Nawet w tak trudnym czasie pandemii COVID-19.

Dzięki partnerstwu z Fundacją PZU przed budynkiem naszej placówki pojawił się atrakcyjny plac zabaw. Dołączył on do niewiele wcześniej zamontowanej tu altany-sceny ufundowanej ze środków finansowych pozyskanych podczas III Balu Charytatywnego zorganizowanego w ramach współpracy Rady Rodziców naszego Ośrodka oraz Stowarzyszenia „W Stronę Tęczy”. Co więcej, dzięki środkom finansowym przekazanym przez Powiat Brzeski udało się wyremontować chodnik, biegnący m.in. wzdłuż naszego pięknego placu zabaw.

Reasumując: dzięki Fundacji PZU, Stowarzyszeniu „W Stronę Tęczy”, Radzie Rodziców oraz Powiatowi Brzeskiemu nasze dzieciaki zyskały piękne a zarazem funkcjonalne i bezpieczne miejsce do zabawy, zdrowego i aktywnego wypoczynku oraz rehabilitacji.

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do powstania placu zabaw w naszym magicznym Złockim Ośrodku.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Fundacji PZU. Dziękujemy, że spełniliście marzenie naszych dzieci. Dziękujemy za radość i uśmiech, który dzięki Waszemu wsparciu pojawia się na ich buziach.

oprac. M. Dudek

Źródło: Stowarzyszenie "W Stronę Tęczy"

Zobacz galerię