Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Kolejny kurs na koncie przyszłych elektryków

2020-11-26 16:33
Kolejny kurs na koncie przyszłych elektryków

Od 2017 roku uczniowie kierunków zawodowych w Powiecie Brzeskim korzystają z różnorodnych form wsparcia, jakie oferuje realizowany projekt pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”.

W miniony poniedziałek Starota Brzeski Andrzej Potępa uczestniczył w jednym z kursów dotyczących uprawnień eksploatacyjnych SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich) do 1 kV  dla 14 uczniów klasy IV technikum elektrycznego z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. W ten sposób młodzież przygotowuje się do egzaminu państwowego z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. To bardzo korzystne uzupełnienie kwalifikacji zawodowych, pozwalające na wykonywanie pracy w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń elektrycznych. Po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Stowarzyszenia Elektryków uczniowie rozpoczną swoją ścieżkę kariery z dodatkowymi kwalifikacjami.

prezentacja kurs sep

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną kurs odbył się w trybie on-line. Wizyta monitorująca Starosty dostarczyła cennych informacji na temat samego projektu, a także potwierdziła jego wysoki poziom zaawansowania, jakość kształcenia i efektywność. Uczestnicy kursu, zarówno tego, jak i wielu innych, w ramach projektu otrzymują rzetelną wiedzę, zdobywają dodatkowe kompetencje i certyfikaty, mają dostęp do specjalistycznych urządzeń, a także całego pakietu szkoleń. A to wszystko całkiem za darmo dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

prezentacja kurs sep

Głównym celem projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” jest  dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości. A ponadto dostosowanie programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami, co powinno przełożyć się na zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów kształcących się w szkołach zawodowych.

Projekt „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowany jest z EFS w ramach RPO WM na lata 2014-2020.

fundusze europejskie baner