Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2020-11-24 15:27
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Maleje liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie brzeskim. Obecnie aktywnych jest tu ok. 650 przypadków.

Jak mówił w programie Słowo za słowo starosta brzeski Andrzej Potępa wynika to z tego, że mieszkańcy chcąc uniknąć kwarantanny dla siebie i bliski nie wykonują testów.

– Część osób, które mają objawy koronawirusa, ale nie przechodzą go ciężko nie zgłaszają się na badania, aby w ten sposób uniknąć kwarantanny dla siebie i rodziny. Przez to skrócił się czas oczekiwania na wyniki, a tym samym kolejka przed brzeskim szpitalem.

Sytuacja w naszym szpitalu powoli się normuje – dodaje Potępa. – Na 91 łóżek covidowych zajętych jest na chwilę obecną 56. Z dziesięciu łóżek respiratorowych zajęte są cztery.

Jak poinformował w programie starosta Andrzej Potępa nadal zamknięty jest oddział pulmonologii brzeskiej lecznicy. Pozostałe pracują normalnie.

Ponadto, jak mówił starosta na antenie RDN, w grudniu do szpitala trafi także sprzęt do szybkiej diagnostyki w kierunku Covid-19.

Jak wiecie z naszych wiadomości radni jednogłośnie przyjęli propozycję zarządu, aby zakupić system do diagnostyki metodą biologii molekularnej. Jego koszt to 600 tys. złotych.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska