Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Andrzej Potępa: – Odrobiliśmy zadanie z wiosennego lockdownu

2020-10-30 12:34
Andrzej Potępa: – Odrobiliśmy zadanie z wiosennego lockdownu

Tak o sytuacji oświaty w powiecie brzeskim mówił w programie Słowo za słowo starosta Andrzej Potępa.

Dobrze przygotowaliśmy się do zdalnego nauczania. Korzystając z wszystkich możliwych funduszy krajowych i europejskich, zakupiliśmy na ten moment ponad 100 laptopów, kolejne są w drodze przetargu lub czekamy na jego rozstrzygnięcie. Młodzież jest wyposażona, szkoły mają licencje na platformy do wideokonferencji i od lat u nas działa dziennik elektroniczny. Nauka zdalna w naszych szkołach jest bardzo dobrze zorganizowana. Cały czas staramy się je doposażyć.

Starosta Potępa w programie Słowo za słowo mówił także o niełatwej sytuacji epidemicznej w powiecie brzeskim. Nadal ograniczona jest praca urzędu miasta i starostwa. Na kwarantannie i zakażonych jest łącznie ok. 60 osób.

Chorują też pracownicy służby zdrowia. Mamy braki w personelu. Wszędzie tych lekarzy brakuje. To nie jest sytuacja spowodowana tylko covidem, tak jest od kilku lat. Ciągle borykamy się z tymi problemami. Największą obawą są zachorowanie pośród lekarzy. Na ten moment mamy tylu lekarzy, aby obsadzić oddziały, ale jakieś większe zakażenie mogłoby spowodować spore problemy.

W całym powiecie jest 358 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska