Obchody Miesiąca Papieskiego

2020-10-16 10:13
Obchody Miesiąca Papieskiego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku już po raz dziewiąty przygotowała październikowe obchody Miesiąca Papieskiego poświęconego świętemu Janowi Pawłowi II, patronowi Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Jedną spośród inicjatyw realizowanych w tym czasie w formie stacjonarnej i wirtualnej jest wystawa „Życie Karola Wojtyły” dokumentująca najważniejsze momenty biografii Papieża Polaka, przygotowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od 15 października do 10 listopada w godzinach 8:00-15:00 (od poniedziałku do piątku).

Na zakończenie Miesiąca Papieskiego w czwartek, 29 października o godz. 18:00 odbędzie się wieczór literacki „Brzescy Poeci Papieżowi”, podczas którego swoją twórczością inspirowaną postacią i nauką Jana Pawła II podzielą się związani z Brzeskiem twórcy: Anna Gaudnik, Dariusz Dzierwa, Agata Podłęcka i Franciszek Podłęcki.Ze względów sanitarnych wydarzenie będzie miało charakter zamknięty - obowiązują zaproszenia, spotkanie będzie jednak także transmitowane online.

Brzescy Poeci Papieżowi - plakat

wystawa Życie Karola Wojtyły - plakat