„Pod biało-czerwoną”

2020-10-15 14:37
„Pod biało-czerwoną”

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują ważny projekt „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Jest to bardzo ważna inicjatywa z punktu widzenia Rządu RP.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online w danej gminie. Głosy poparcia na swoją gminę można oddawać TUTAJ.

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona. Aktualnie opracowywana jest interaktywna mapa, za pomocą której mieszkańcy będą mogli na bieżąco sprawdzać liczbę głosów poparcia oddanych na daną gminę. Do tego czasu informujemy o możliwości sprawdzenia liczby głosów poparcia w danej gminie poprzez wysłanie wiadomości mailowej - zapytania z nazwą gminy na skrzynkę mailową: bialo-czerwona@mc.gov.pl

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.

Głosy poparcia mogą oddawać wszyscy mieszkańcy gminy – w tym osoby niepełnoletnie.

Podpisz się

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Jak się włączyć?

Krok 1. Wejdź na stronę: www.gov.pl/bialoczerwona

Krok 2. Kliknij „Dołącz”, a następnie: „Oddaj głos poparcia”.

Krok. 3. Uzupełnij i podpisz petycję online.

To już wszystko, ale możesz zrobić więcej. Namów do tego samego inne osoby z Twojej okolicy – każdy głos się liczy!

Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia. Zachęcamy, zróbcie to jak najszybciej. Petycję można podpisać do 11 listopada 2020 r.

Liczba ma znaczenie

Do realizacji projektu potrzeba odpowiednio:

• dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.

Warto się postarać, aby nie tylko przekroczyć wymagany próg, ale także – zebrać jak najwięcej głosów.

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystości podniesienia flagi na maszt przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: www.gov.pl/web/bialoczerwona