"Krakowiaczek" w Łoniowej

2013-05-28 08:38
"Krakowiaczek" w Łoniowej

KRAKOWIACZEK jest imprezą folklorystyczną, która  ma na celu stworzenie możliwości konfrontacji dokonań artystycznych dziecięcych zespołów regionalnych i  kapel ludowych, ocenę aktualnego poziomu merytorycznego i artystycznego poszczególnych grup, jak również nawiązanie pomiędzy nimi współpracy. Przegląd ma również na celu  pobudzenie  i zainspirowanie  dzieci do zainteresowania się ludowym tańcem,  tradycyjnym muzykowaniem i śpiewaniem oraz wyłonienie  i nominowanie najlepszego merytorycznie zespołu do udziału w  XXXVII Karpackim Festiwalu Zespołów Regionalnych w Rabce - Zdroju.