INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:151

2020-10-12 13:48

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 08:36 dnia 12.10.2020 do godz. 08:00 dnia 14.10.2020

Obszar:  Mała Wisła, zlewnie: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz w zlewni Dunaju w granicach państwa  (małopolskie)

Przebieg: Prognozowane opady deszczu będą powodować wzrost poziomu wody lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo możliwe są przekroczenia stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: W sytuacji istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Karolina Wolanin