Powiat zwiększył dotacje dla OSP

2020-09-24 18:09
Powiat zwiększył dotacje dla OSP

Powiat Brzeski od 2008 roku przeznacza środki finansowe na zakup sprzętu i wyposażenia, umundurowania osobistego oraz urządzeń selektywnego alarmowania. Mimo tego, iż finansowanie OSP to zadanie gmin, Powiat stara się dodatkowo wspierać ten sektor, aby poprawić sprawność działań ratowniczych podczas klęsk żywiołowych.

Jednostki OSP działające w naszym regionie niejednokrotnie udowodniły, że są ważnym wsparciem dla zawodowych strażaków, a duże akcje nie mogą się odbyć bez ich udziału. W dobie koronawirusa pomoc strażaków ochotników jest jeszcze bardziej potrzebna i znacząca, dlatego Powiat Brzeski zdecydował o zwiększeniu dotacji. Dzięki temu jednostki OSP z naszego terenu, oprócz standardowego wyposażenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, otrzymają dodatkowe fundusze na zakup środków ochrony osobistej oraz niezbędnego sprzętu umożliwiającego działania w strefach zagrożonych COVID-19.

W sumie w tym roku Powiat Brzeski przeznaczy na rzecz OSP 70 tys. złotych. Jak do tej pory Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku pozytywnie zaopiniowała wnioski z 26 jednostek. Dotychczas łączna wartość wnioskowanych kwot wynosi nieco ponad 37 tys. zł.