Uczniowie na stażach wakacyjnych

2020-09-22 10:06
Uczniowie na stażach wakacyjnych

Powiat Brzeski od 2017 r. w ramach projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 realizuje we współpracy z przedsiębiorcami wakacyjne, płatne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat brzeski.

W miesiącach wakacyjnych 110 uczniów szkół powiatowych kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik logistyk, technik elektryk, technik mechatronik, technik geodeta, technik handlowiec realizowało 150 - godzinne staże uczniowskie w 33 przedsiębiorstwach: Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa w Szczurowej, Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego Paweł Leś, Biuro Podróży Gosia Tour Małgorzata Robak, P.P.H.U. NITUS Piotr Nowak, Urząd Gminy Gnojnik, Urząd Gminy Iwkowa, Centrum Handlowo-Usługowo-Produkcyjne "PORĄBKA", Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, LITWIŃSKI Transport-Sprzęt-Budownictwo Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa "Spiżarnia Smaków", "RABEK" Z. Rabiasz, M. Rabiasz Spółka Jawna, Restauracja-Hotel AUGUST, KM-NET Marek Soból, PIXEL Sklep Komputerowy Grzegorz Motak, Brzeska Oficyna Wydawnicza Aleksandra Dziedzic, Studio Delta - Agencja Reklamowa – Drukarnia, F.H. "Wojewoda" Dariusz Wojewoda, Studio Reklamy MAX-Media, Zasada Trans-Spedition Sp. z o.o., KARPIEL Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe "Edmund Leś", COMTEL GROUP Sp. z o.o. F.U.H. CLIMAX Rafał Kraj, CAN-PACK S.A., "GEOMARKO" s.c. usługi Geodezyjne Teresa Kotas, Marek Oleksy, Pracownia geodezyjna "GEOPLAN", IGLOO Sp. z o.o., iSprzęt.pl, Proster Sp. z o.o., VDR Łukasz Zamęta, BOLARUS S.A., Carlsberg Supply Company Polska S.A. (Browar Okocim), SKJ Expresja.

Stażyści otrzymali stypendium w wysokości 2300 zł netto, a zakłady pracy refundację dodatku do wynagrodzenia dla opiekunów, a także kosztów związanych z realizacją stażu. Uczniowie wakacyjny czas wykorzystali na zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji zawodowych, które pozwolą im w sposób praktyczny sprawdzić swoje kwalifikacje zawodowe i w sposób rzeczywisty dopasować się do lokalnego rynku pracy.

Składamy podziękowania przedsiębiorcom za współpracę i opiekę nad stażystami, przygotowanie ich do przyszłej pracy zawodowej, ale także obdarzenie naszych uczniów zaufaniem. Powiat Brzeski zaprasza Przedsiębiorców do wspólnych działań w kolejnych latach w ramach nowego projektu „Fachowcy w swojej branży” współfinasowanego z Unii Europejskiej o wartości ponad 4 mln złotych.

edu-baner-ue-projekty.jpg