INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:134

Zjawisko/stopień zagrożenia

Susza hydrologiczna

Obszar

Zlewnie: Zlewnia Uszwicy i przyrzecze Wisły (Małopolskie)

Ważność (cz. urz.)

Ważność: od godz. 15:00 dnia 18.09.2020 do odwołania

Przebieg

W związku z występującymi niskimi przepływami wody oraz prognozowanym brakiem opadów atmosferycznych, w kolejnych dniach w zlewni Uszwicy i przyrzeczu Wisły, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%)

Uwagi

Ostrzeżenia wydawane są w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w co najmniej 3 sąsiednich obszarach hydrologicznych (obejmujących grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

Dyżurny synoptyk hydrolog

Barbara Olearczyk-Siwik