Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Powiat brzeski wspiera najzdolniejszych i najlepszych uczniów

2020-09-18 10:47
Powiat brzeski wspiera najzdolniejszych i najlepszych uczniów

Do młodych trafi kilka tysięcy złotych – powiedział na antenie RDN starosta brzeski Andrzej Potępa.

– Będziemy realizować projekt, którego celem jest dalsze podnoszenie jakości kształcenia zawodowego, poprzez zwiększenie kwalifikacji i praktycznych umiejętności, które poprawiają szanse na rynku pracy. W ramach tego projektu m.in. najlepsi uczniowie będą mogli otrzymać wysokie stypendia. To 5 tys. zł dla jednego ucznia wypłacane w dwóch transzach w ciągu roku.

Obecnie nauka w szkołach powiatu brzeskiego odbywa się bez zakłóceń, czyli stacjonarnie. Powiat jednak przygotowuje się do sytuacji, gdyby czasowo nauka była prowadzona w trybie zdalnym.

Korzystamy ze wszystkich możliwych funduszy, aby zaopatrzyć szkoły w niezbędny sprzęt – mówi gość porannego programu Słowo za Słowo.

– Już po raz czwarty kupujemy kolejną pulę komputerów, laptopów, które miałyby w takich warunkach posłużyć do pracy zdalnej. Korzystamy przy tym z funduszy zewnętrznych. Wszystkie dotychczas zakupione laptopy były zakupione przy minimalnym wkładzie własnym. Będzie przeprowadzony przetarg na kolejne laptopy, mamy z projektu 150 tys. zł.

Jak dodaje Andrzej Potępa, w tym roku szkoły średnie powiatu brzeskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, szczególnie techniczne. Zostały otwarte oczekiwane, nowe kierunki, m.in. technik programista. Dodajmy, że na początku września 6 najzdolniejszych uczniów otrzymało nagrody starosty powiatu brzeskiego.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska