Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieProgram Rozwoju Obszarów WiejskichWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

Nowy aparat diagnostyczny w Poradni Okulistycznej

2020-09-10 14:43
Nowy aparat diagnostyczny w Poradni Okulistycznej

Poradnia Okulistyczna w brzeskim szpitalu wzbogaciła się o nowoczesny aparat diagnostyczny. Skaningowy oftalmoskop laserowy. Zastąpił on tradycyjny wziernik okulistyczny pozwalając na dużo dokładniejsze zbadanie oka.

Przy tradycyjnym badaniu potrzebne było rozszerzenia źrenicy oka pacjenta, co na kilka godzin pogarszało widzenie. Konieczna była też dobra współpraca z pacjentem, a samo badanie wymagało kilkucentymetrowej odległości oka lekarza od oka pacjenta.

Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do szukania innych rozwiązań. Kupno skaningowego oftalmoskopu laserowego to strzał w dziesiątkę.

ocenia lek. med. Maria Gmiąt, kierownik Poradni Okulistycznej.

Przy wykorzystaniu nowego aparatu pacjent siedzi w bezpiecznej odległości od lekarza, nie ma potrzeby rozszerzania źrenicy, a zrobienie skanu potrzebnego do zdiagnozowania pacjenta, trwa raptem 2-3 sekundy.

Otrzymujemy bardzo dokładny obraz całego wnętrza oka. Interesujące szczegóły lekarz analizuje oglądając skan, który może dowolnie powiększyć i wyostrzyć. To tak jakby zastąpić ocenę wnętrza pokoju oglądanego przez dziurkę od klucza przez obraz wykonany dronem.

dodaje lek. med. Maria Gmiąt.

Teraz mamy pewność, że podczas badania nie ominęliśmy żadnych zmian chorobowych. Nasi pacjenci również są zadowoleni, bo badanie jest dla nich zdecydowanie bardziej komfortowe.

podkreśla kierownik Poradni Okulistycznej.

Źródło: SP ZOZ Brzesko