O puchar Orła Białego - zawody w Sterkowcu

2013-05-20 13:24
O puchar Orła Białego - zawody w Sterkowcu

Zawodnicy mieli do dyspozycji markery paintballowe strzelające żelatynowymi kulkami z farbą. W odróżnieniu od zawodów organizowanych przez KS Błękitni z okazji Święta Niepodległości - tym razem zawody odbyły się w formule speedball. To sportowa odmiana gry w paintball. Gra odbywa się na ograniczonym wielkością polu z użyciem sztucznych przeszkód - palet, starych opon.

Na miejsce stawiło się 7 pięcioosobowych drużyn. Uczestnicy rywalizowali o pamiątkowy puchar ufundowany przez v-ce Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Tomasza Latochę. W finale zmierzyły się drużyny Strzelec NSR oraz Błekitni. Ostatecznie puchar trafił w ręce gospodarzy.

- To kolejna impreza paintballowa organizowana przez nasz klub - mówił Tymoteusz Legutko - prezes KS Błękitni Sterkowiec. Turniej oprócz sportowej rywalizacji i dobrej zabawy był okazją do edukacji patriotycznej i nawiązania do przedwojennej tradycji zawodów strzeleckich organizowanych z okazji świąt narodowych.

O zaplecze organizacyjne turnieju zadbali członkowie Klubu Sportowego “Błękitni” Sterkowiec.