O trzech dużych inwestycjach drogowych w RDN Małopolska

2020-08-28 12:25
O trzech dużych inwestycjach drogowych w RDN Małopolska

W przyszłym i kolejnym roku ma nastąpić kumulacja największych inwestycji – zapowiada starosta brzeski Andrzej Potępa.

– To jest droga od miasta przez Jadowniki do Sterkowca i tam najważniejszą częścią tej inwestycji jest budowa ciągu chodnikowego z bardzo skomplikowanym odwodnieniem, bo mamy tam teren wybitnie równinny, który sprawia problemy z odprowadzeniem wód. Druga droga w miejscowości Jadowniki – ulica Witosa i droga w gminie Borzęcin, od Przyborowa do Borzęcina z budową ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Koszt tych inwestycji opiewa na 22,5 mln zł.

Tymczasem jest decyzja o budowie zachodniej obwodnicy Brzeska – poinformował gość porannej rozmowy Słowo za Słowo.

– Właśnie dotarł do mnie dokument już podpisany przez GDDKiA, który jednoznacznie przypieczętował wieloletni proces budowy zjazdu z autostrady, który w 2011 roku zagwarantowaliśmy sobie poprzez porozumienie z GDDKiA, a dzisiaj tą drugą część – zachodnią obwodnicę Brzeska wraz z dodatkowym zjazdem w kierunku szpitala.

Jak dodaje starosta brzeski, w 2023 roku kierowcy mają już zjechać z nowej autostrady nie wjeżdżając do centrum Brzeska i obwodnicą dostać się do drogi krajowej 75.

W tym czasie samorząd brzeski będzie zabiegał o środki na budowę południowego zjazdu od strony szpitala.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska