INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:106

2020-08-19 07:21

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 07:03 dnia 19.08.2020 do godz. 22:00 dnia 19.08.2020

Obszar: zlewnia Wisły w obrębie województwa małopolskiego

Przebieg: Występujące opady deszczu, i w dalszym ciągu prognozowane (także o charakterze burzowym), będą powodować wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie bądź przebiegu zjawiska Informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa