Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr I-95

2020-08-17 12:42

Nazwa biura

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

Zjawisko/stopień zagrożenia

gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Obszar

Zlewnie Soły od kaskady zb. po ujście, Skawy od zb. Świnna Poręba po ujście, Raby od zb. Dobczyce po ujście, Dunajca od zb. Czchów po ujście oraz mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły (małopolskie)

Ważność (cz. urz.)

od godz. 12:00 dnia 17.08.2020 do godz. 07:00 dnia 18.08.2020

Przebieg

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%)

Uwagi

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk

Barbara Olearczyk-Siwik