INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:86

2020-08-15 09:36

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:86

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 15.08.2020 do godz. 23:00 dnia 15.08.2020

Obszar: Zlewnia dopływów Wisły w południowych obszarach województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, oraz zlewni Dunaju i Dniestruw granicach państwa (śląskie, Małopolskie, Podkarpackie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 40%

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa