Konkurs plastyczny w 100-lecie "Cudu nad Wisłą"

2020-07-27 14:58
Konkurs plastyczny w 100-lecie "Cudu nad Wisłą"

Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Brzesku serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym w setną rocznicę "Cudu nad Wisłą". Patronat nad konkursem objął burmistrz Brzeska - Tomasz Latocha.

Konkurs to forma upamiętnienia sławnej bitwy warszawskiej, jaka rozegrała się w dniach 13-25 sierpnia 1920 roku, zwana "Cudem nad Wisłą". O znaczeniu tego wydarzenia dla losów Polski i Europy świadczy m.in. opinia brytyjskiego polityka i dyplomaty Edgara D’Abernon - bitwa warszawska była jedną z osiemnastu przełomowych bitew w historii świata.

Podpisane prace prosimy dostarczać osobiście lub przesyłać do 21 sierpnia na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, 32-800 Brzesko Plac Targowy 10.

plakat-100lecie-bitwy-nad-wisla.png

KARTA ZGŁOSZENIA