Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

 

Będzie nowa droga do szpitala powiatowego z obwodnicy Brzeska

2020-07-17 17:39
Będzie nowa droga do szpitala powiatowego z obwodnicy Brzeska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła w projekcie obwodnicy Brzeska alternatywny zjazd do szpitala i planowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji oraz straży pożarnej.

To bardzo ważna decyzja, bo do tej pory nie było alternatywnej drogi do szpitala

powiedział w porannym programie słowo za Słowo starosta brzeski Andrzej Potępa.

Po dosyć długich zabiegach, które czyniłem w GDDKiA i nie tylko, została doprojektowana możliwość włączenia się do ruchu drogą, która będzie wyjazdem od szpitala na południe. W tej chwili nasz szpital jest skomunikowany z drogą krajową tylko na północ, brakuje alternatywnego zjazdu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgodziła się na zaprojektowanie tego węzła. Dzięki temu, w tej perspektywie czasowej, czyli do 2023 roku będziemy mogli ze szpitala wyjechać alternatywnie.

Jak informowaliśmy na początku lipca, ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiej części zachodniej obwodnicy Brzeska. Droga połączy sądecką trasę nr 75 z autostradą A4. To jednocześnie początek budowy nowej „Sądeczanki”.

Łącznik będzie miał blisko 2,5 km. Od ronda na zjeździe z autostrady oddanego w 2016 r. ominie po zachodniej stronie szpital, przetnie ulicę Pomianowską, by połączyć się z drogą krajową nr 75 w rejonie styku Mickiewicza i Cesarskiego Gościńca.

Dwujezdniowa droga o ruchu przyspieszonym będzie gotowa do 2023 r.

Nie wiadomo natomiast kiedy powstanie Sądeczanka. Ciągle nie porozumienia w sprawie przebiegu tej trasy. Ostatecznie ma o tym zdecydować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tymczasem są już pieniądze. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty w Brzesku poinformował, że środki na budowę Sądeczanki zostały zwiększone o drugie tyle. Teraz kwota zabezpieczona na budowę tej drogi wynosi 3 miliardy złotych.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska