Nowe drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w powiecie

2020-07-16 12:27
Nowe drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w powiecie

Podróżowanie po drogach powiatowych to prawdziwa przyjemność. Wyruszyliśmy w trasę, aby pokazać Wam urokliwe zakątki Sufczyna, Perły, Biadolin Szl. i Przyborowa. To właśnie tam niedawno zakończyliśmy modernizacje drogowe. Świetna trasa również na przejażdżkę rowerową.

Całkowity koszt inwestycji - nieco ponad 4 mln złotych
dotacja z FDS - 80%
długość zmodernizowanego odcinka - prawie 6 km

• nowa, poszerzona nawierzchnia
  • nowe odcinki chodników
  • wyniesione, oświetlone, oznakowane skrzyżowania i przejścia dla pieszych
  • radary z informacją o prędkości i warunkach pogodowych
  • przebudowane przepusty, rowy odwadniające
  • zamontowane bariery bezpieczeństwa

Kolejne drogi w gminach Szczurowa, Brzesko i Borzęcin, które już są albo najbliższym czasie będą modernizowane, doczekają się również takiego standardu wykonania i poziomu bezpieczeństwa.