Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr I:64

2020-07-10 21:52

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 09:00 dnia 11.07.2020 do godz. 09:00 dnia 12.07.2020

Obszar: zlewnie: Małej Wisły, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz zlewnia Dunaju w granicach państwa (małopolskie)

Przebieg: Prognozowane intensywne opady deszczu, spowodują wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych a punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi:W przypadku istotnych zmizn w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa