INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAISKU NR I: 61

2020-07-06 20:51

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 20:00 dnia 06.07.2020 do godz. 19:00 dnia 07.07.2020

Obszar: Zlewnie: Dunajca od zbiornika Sromowce Wyżne po zbiornik Czchów, Białej oraz Ropy (małopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania opadów deszczu zarówno ciągłych jak i burzowych prognozowane są wzrosty poziomu wody, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi:

W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa