Przetarg na obwodnicę ogłoszony

2020-07-03 15:06
Przetarg na obwodnicę ogłoszony

Konsekwencją ostatniej wizyty Ministra Andrzeja Adamczyka u Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy było wczorajsze ogłoszenie przetargu na projekt i budowę zachodniej obwodnicy Brzeska. Konferencja prasowa odbyła się, w sąsiedztwie pierwszej części docelowego zjazdu z A4 między Brzeskiem a Jasieniem (z którego możemy już korzystać od 4 lat). Inwestycja ma już gwarancję finansowania a termin realizacji to 2023 rok.

Co istotne – dzięki staraniom Powiatu Brzeskiego GDDKiA zgodziła się na doprojektowanie węzła drogowego, który pozwoli na wykonanie alternatywnego wyjazdu od Szpitala w kierunku południowym.

pas włączenia - projekt

obwodnica wariant pomarańczowy
Fot. Lokalizacja łącznika - zachodniej obwodnicy Brzeska; wariant ostateczny - nr 2, kolor pomarańczowy