Zachodnia obwodnica Brzeska do 2023

2020-06-24 15:33
Zachodnia obwodnica Brzeska do 2023

W poniedziałek Starosta Brzeski Andrzej Potępa gościł w Starostwie Powiatowym w Brzesku Ministra Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Spotkanie upłynęło pod znakiem dobrych wiadomości. Tematem przewodnim były inwestycje drogowe na terenie Powiat Brzeski.

Bardzo ważna inwestycja, o którą zabiegał Powiat Brzeski – II etap zjazdu z autostrady A4, odcinek nazywany także zachodnią obwodnicą Brzeska – ma powstać do 2023 roku. Trasa połączy aktualny fragment zjazdu z „Sądeczanką”. Przetarg na projekt i budowę obwodnicy zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Pan Minister ogłosił również zwiększenie finansowania do ponad 3 mld zł na planowaną przebudowę drogi krajowej nr 75 do Nowego Sącza.

Ministrowi towarzyszyli Marszałek Województwa Małopolskiego Edward Czesak oraz dyrektor GDDKiA w Krakowie – Tomasz Pałasiński. Rozmawiano także o trudnej sytuacji hydrologicznej w Powiecie Bocheńskim. Pan Marszałek Edward Czesak poinformował o przeznaczeniu 20 mln zł na likwidację skutków powodzi i podtopień w Małopolsce.