Poprawia się jakość dróg w powiecie brzeskim

2020-06-18 13:52
Poprawia się jakość dróg w powiecie brzeskim

Dobiegają końca kolejne inwestycje drogowe.

Za kilka dni zakończą się prace w miejscowości Przyborów w gminie Borzęcin przy ponad 2 kilometrowym odcinku za ponad 4 miliony złotych. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Starosta powiatu brzeskiego Andrzej Potępa, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że kolejne inwestycje są w trakcie realizacji.

Trwa praca na drodze w gminie Szczurowa, tj. Szczurowa – Włoszyn- Zaborów – Jadowniki Mokre za prawie 5 milionów złotych. Ta inwestycja będzie realizowana przez dwa lata. W tym roku ok. 40 procent tej inwestycji, w przyszłym reszta. Na to mamy finansowanie i te inwestycje z pewnością się zakończą.

Ponadto, jak dodaje Andrzej Potępa, powiat brzeski zamierza złożyć 3 wnioski o dofinansowanie na drogę w gminie Borzęcin i dwie duże inwestycje w gminie Brzesko za ponad 21 mln zł. Obecnie ruszyła przebudowa i likwidacja torowiska na ulicy Okocimskiej w Brzesku, ma być również m.in. remontowana droga w Porębie Spytkowskiej.

Źródło: RDN Małopolska