INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:8

2020-05-14 07:55

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 22:00 dnia 13.05.2020 do godz. 15:00 dnia 14.05.2020

Obszar: zlewnie Skawy, Raby i Dunajca powyżej zbiorników oraz zlewnie Białej i Ropy (małopolskie)

Przebieg: Na skutek prognozowanych intensywnych opadów deszczu spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich oraz lokalnie do strefy stanów wysokich. Punktowo wzrosty mogą być gwałtowne z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa
Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie