Jubileusz szpitala

2013-04-16 09:42
Jubileusz szpitala

W dniu 15 kwietnia 2013 r. odbyły się  uroczystości  jubileuszowe brzeskiego szpitala, który świętował 30-lecie działalności w nowym budynku przy ulicy Kościuszki 68. Podczas uroczystości, Samodzielnemu Publicznemu  Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Brzesku przekazano dwa certyfikaty: Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia oraz Certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”. Wyjątkowym wydarzeniem było również poświęcenie i wręczenie pierwszego w historii placówki sztandaru.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza św, która została odprawiona w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości.

Po powitaniu gości odbyło się przekazanie pierwszego w dziejach placówki szpitala, sztandaru. W imieniu społeczności powiatu brzeskiego przekazali go dyrekcji szpitala przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wicestarosta Ryszard Ożóg.

Podczas uroczystego spotkania brzeski szpital odebrał dwa certyfikaty. Prestiżowy Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia, wręczył wiceminister zdrowia Cezary Rzemek. Placówka otrzymała także certyfikat „Szpital przyjazny dziecku”, który przekazał dyrektor generalny UNICEF Polska, Marek Krupiński.

Aby otrzymać takie certyfikaty trzeba spełnić wiele wymogów, dlatego placówka cały czas jest modernizowana. W ostatnim czasie w brzeskiej lecznicy wyremontowano między innymi szpitalny oddział ratunkowy, zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny, a już niedługo zostanie oddane do użytku lądowisko dla helikopterów.

Przypomnijmy, iż w ramach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku funkcjonuje obecnie 11 oddziałów szpitalnych, 3 oddziały dzienne, 31 poradni specjalistycznych, zespoły ratownictwa medycznego oraz podstawowa opieka zdrowotna, świadczona w trzech przychodniach. W placówce zatrudnionych jest blisko 800 osób na etatach oraz około 100 pracujących  na umowach cywilnych. Rocznie w brzeskim ZOZ-ie udzielnych jest dwieście pięćdziesiąt tysięcy porad.

Fot. www.regionbrzeski.pl