2020-04-14 17:16
Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną

Od najbliższego czwartku (tj. 16.04.20) mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jednak już dziś wiele osób nosi maseczkę. Sprawdź jak robić to prawidłowo. Jednocześnie przypominamy, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób - 2 metry.

Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną

Jak prawidłowo założyć maseczkę na twarz by była szczelna i dobrze spełniała swoje zadanie ochronne:

1. Przed za założeniem maseczki zdezynfekuj ręce płynem na bazie mocnego alkoholu lub umyj je dokładnie wodą z mydłem.
  2. Załóż maseczkę chirurgiczną tak, by jej biała strona przylegała do twarzy, a metalowa blaszka do nosa.
  3. Maseczka powinna dokładnie zasłaniać twarz łącznie z podbródkiem.
  4. Po założeniu staraj się nie dotykać maseczki, a jeśli to zrobisz, dokładnie umyj ręce.
  5. Gdy tylko maseczka stanie się wilgotna, wymień ją na nową. Taka maseczka może stwarzać ryzyko zakażenia.
  6. Maseczkę należy zdejmować, trzymając za sznurki lub gumki. Nigdy nie dotykaj przedniej części maseczki.
  7. Po zdjęciu, dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce.
  8. Pamiętaj! Maseczki chirurgiczne są jednorazowe. Po zużyciu, należy wyrzucić je do kosza.

Należy jednak pamiętać, że noszenie maseczki nie gwarantuje ochrony przed zakażeniem koronawirusem.