Święto konsumenta w Szczurowej

2013-03-21 10:27
Święto konsumenta w Szczurowej

Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest corocznie 15 marca. Pierwsze obchody datuje się na rok 1983 w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedy’ego z 1962 r., które dotyczyło projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Prezydent USA sformułował wówczas cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, do wyboru, do bezpieczeństwa, do reprezentacji.

W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od 2000 roku.

Przypomnijmy, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Brzesku przyjmuje w Starostwie Powiatowym w Brzesku przy ul. Bartosza Głowackiego 51 w każdy poniedziałek w godzinach 8.00 – 16.00 oraz piątek  w godzinach 7.30 – 15.30.

Porady konsumenckie można również uzyskać dzwoniąc na infolinię konsumencką, pod bezpłatnym numerem 0 800 007 707 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -17.00 oraz wysyłając e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl

Do zadań Powiatowego Rzecznika Konsumentów należy w szczególności zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów oraz udzielanie pomocy konsumentom w ich sporach z przedsiębiorcami.

Z pomocy Rzecznika mogą korzystać osoby fizyczne, które zawierają umowę (np. sprzedaży, wykonania usługi, kredytu) z przedsiębiorcą, w celu bezpośrednio niezwiązanym z ich działalnością gospodarczą lub zawodową.

źródło:

/ Ug Szczurowa/