Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

2020-03-31 07:59
Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Szanowni Państwo,

Pragnę uprzejmie poinformować, iż Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił 10. jubileuszową edycję konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

Wiemy, że to jest dla wszystkich bardzo trudny okres, ale gdy czas trochę zwolnił, możemy zastanowić się m.in. nad sprawami, które wpływają na poprawę jakości otaczającej nas przestrzeni, zarówno w wymiarze publicznym jak i prywatnym.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach (obejmujących miejsca pierwsze, drugie i trzecie):

1. architektura użyteczności publicznej,
  2. architektura mieszkaniowa,
  3. przestrzeń publiczna.

Nagroda przyznawana jest raz na dwa lata projektantom oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych:

• usytuowanym na obszarze województwa małopolskiego,
  • nowoprojektowanym,
  • zrealizowanym i oddanym do użytkowania w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ogłoszenie konkursu.

Podmiotami uprawnionymi do składania zgłoszeń konkursowych są: architekci, biura i pracownie architektoniczne, stowarzyszenia i izby architektów, inwestorzy, instytucje i organizacje realizujące zadania w sektorze kultury i ochrony krajobrazu kulturowego, organy administracji publicznej.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do dnia 30 czerwca 2020 roku w siedzibie Sekretariatu konkursu, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków, adres: pl. Szczepański 6, 31-011 Kraków.

Regulamin przyznawania Nagrody im. Stanisława Witkiewicza (plik.docx)

Karta zgłoszenia konkursowego (plik.docx)

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.witkiewicz.malopolskanagroda.pl.