Rekordowa frekwencja - akcja krwiodawstwa w Uszwi

2020-02-24 10:06
Rekordowa frekwencja - akcja krwiodawstwa w Uszwi

W niedzielę w Domu Strażaka w Uszwi odbyła się jubileuszowa X zbiórka krwi. Przypomnijmy, że pierwsza taka akcja zorganizowana została w 2014 r.

Krew pobierana była przez Oddział Terenowy w Bochni w godzinach od 8.30-12.30. Ostatni krwiodawca oddał krew o godz. 14.00. Tuż po rozpoczęciu akcji, mimo deszczowej pogody, korytarz uszewskiej remizy zapełnił się w kilkadziesiąt minut. Tak duża frekwencja przerosła  oczekiwania Organizatorów. To bardzo miłe zaskoczenie!

Krew w remizie OSP Uszew oddali m.in strażacy gospodarze, ochotnicy z OSP Lewniowa, OSP Jasień, OSP Jadowniki, OSP Biskupice Melsztyńskie, OSP Zawada Uszewska, piłkarze LKS Uszew, mieszkańcy Uszwi i gminy. Były również osoby z poza naszego powiatu. Bardzo wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie.

Finalnie zarejestrowało się 50 osób z czego 46 osób oddało krew. Przypominamy, że dotychczas najwyższa frekwencja wynosiła 37 osób, tak więc znów podwyższamy poziom.

Jesteście wspaniali, bez was nie byłoby tak pięknego osiągnięcia. Serdecznie podziękowanie dla Starosty Brzeskiego Pana Andrzeja Potępy za patronat oraz wsparcie naszej akcji mega gadżetami, Wójtowi Gminy Gnojnik P. Sławomirowi Paterkowi za patronat oraz pokrycie połowy kosztów zakupu kubków jubileuszowych oraz wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję. Do zobaczenia 6 września 2020r. Pozdrawiamy

Info/foto: OSP Uszew