O Kapitanie z Przyborowa

2020-02-14 09:22
O Kapitanie z Przyborowa

Serdecznie zapraszamy na prelekcję Krzysztofa Bogusza poświęconą kapitanowi Klemensowi Bezardowi z Przyborowa.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 lutego o godz. 18:00 w Sali wystawienniczo-odczytowej RCKB w Brzesku. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Klemens Ritter von Bezard (ur. 30 października 1877 r. w Przyborowie) był oficerem Cesarskiej i Królewskiej Marynarki Wojennej, kapitanem czterech austro-węgierskich okrętów podwodnych podczas I wojny światowej. Pochodził z rodziny o bogatych tradycjach wojskowych. Zginął w cieśninie Otranto dnia 21 lutego 1918 r. Pośmiertnie awansowany do rangi Korvettenkapitän (komandora podporucznika).

Prelekcja poświęcona kapitanowi Klemensowi Bezardowi z Przyborowa.