Słowacka mechatronika

2020-02-13 08:49
Słowacka mechatronika

Do marca potrwają praktyki zawodowe uczniów ze Spojenej Skoly z Puchova. Grupa młodych mechatroników gości w naszej szkole już od tygodnia i uczestniczy w zajęciach ZSTiB w ramach projektu Erasmus+ "Sklárske remeslo". Celem projektu jest doskonalenie umiejętności zawodowych technika mechatronika w zakresie pneumatyki, hydraulik i robotyki.

praktyki zawodowe uczniów ze Spojenej Skoly z Puchova

Chłopcy oprócz zajęć zawodowych w szkole, odwiedzą dwa brzeskie zakłady pracy, realizując zadania z mechatroniki. Poznają organizację pracy w polskim zakładzie, zobaczą, jak wykorzystuje się nowoczesne techniki sterowania, łączące w sobie elektronikę, informatykę, mechanikę automatykę i robotykę.

W wolnym czasie praktykanci realizować będą program kulturowy - poznają historię Brzeska i regionu na zajęciach w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, zwiedzą Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

praktyki zawodowe uczniów ze Spojenej Skoly z Puchova