Świątecznie w tenisa stołowego

2020-01-28 12:31
Świątecznie w tenisa stołowego

Wyjątkowo licznie zebrali się w dniu 13.12.2019r. na hali sportowej w Szczurowej uczestnicy jak i kibice Gminnego Świątecznego Turnieju Tenisa Stołowego. Organizatorzy: Gmina Szczurowa, Starostwo Powiatowe w Brzesku, MKS „Olimpijczyk”, UKS „Start” oraz Szkoła Podstawowa w Szczurowej zaprosili do wspólnej zabawy mieszkańców gminy. Indywidualna rywalizacja w tenisa stołowego odbywała się w sześciu kategoriach: mężczyźni, kobiety rocznik 2000 i starsi, chłopcy, dziewczęta rocznik 2001-2006 oraz chłopcy, dziewczęta rocznik 2007 i młodsi. Nagrody: szklane trofea, medale, dyplomy, rakietki tenisowe dla czterech najlepszych tenisistów w każdej kategorii ufundowały Gmina Szczurowa oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Po rozlosowaniu zawodników do poszczególnych grup i po pokazie tanecznym wykonanym przez dwie grupy uczennic ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej prowadzone przez nauczycielki wychowania fizycznego panią Katarzynę Biedrońską i panią Renatę Caban otwarcia turnieju dokonała pani Alina Oleksy - dyrektor szkoły.

Głównymi sędziami byli obecni zawodnicy LKS „Vokovia” Wokowice pan Janusz Skrzyński i pan Marcin Jawień wcześniej grający przez wiele lat w MKS „Olimpijczyk”. Opiekę medyczną sprawowała pani Lucyna Garncarz, która również brała czynny udział w turnieju. Mecze odbywały się na ośmiu stołach. Rywalizacja była bardzo zacięta zwłaszcza w grupie chłopców rocznik 2001-2006 gdzie startowała najliczniejsza grupa dwudziestu czterech zawodników. W sumie w turnieju wzięło udział sześćdziesiąt osób. Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli zaproszeni goście.

Wyniki poszczególnych grup:

Kategoria kobiet rocznik 2000 i starsi:

1. Lucyna Garncarz - Szczurowa
  2. Beata Szafraniec - Szczurowa
  3. Honorata Gwizdała - Szczurowa
  4. Nina Szczecina – Rudy Rysie

Nagrody wręczyła pani Alina Oleksy - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurowej

Kategoria mężczyzn rocznik 2000 i starsi:

1. Mariusz Potok – Zaborów
  2. Artur Wojnicki – Szczurowa
  3. Andrzej Cholewicki – Rylowa
  4. Tomasz Kowalski - Szczurowa

Nagrody wręczył pan Zbigniew Moskal - Wójt Gminy Szczurowa

Kategoria dziewcząt rocznik 2001 - 2006:

1. Weronika Skrzyńska - Rząchowa
  2. Gabriela Kawiarska – Dołęga
  3. Magdalena Wojnicka – Szczurowa
  4. Julia Bylica – Górka

Nagrody wręczył pan Mariusz Antosz - Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu w Gminie Szczurowa

Kategoria chłopców rocznik 2001 - 2006:

1. Maciej Cholewicki – Rylowa
  2. Remigiusz Mazur – Wola Przemykowska
  3. Bartłomiej Cholewicki – Rylowa
  4. Nikodem Biale – Górka

Nagrody wręczył pan Marek Biernat - Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa

Kategoria dziewcząt rocznik 2007 i młodsze:

1. Natalia Sworowska – Szczurowa
  2. Natalia Tabor – Szczurowa
  3. Oliwia Potok – Zaborów
  4. Justyna Młynarczyk – Strzelce Małe

Nagrody wręczył pan Janusz Skrzyński - wieloletni zawodnik MKS „Olimpijczyk” Szczurowa, obecnie zawodnik LKS „Vokovia” Wokowice

Kategoria chłopców rocznik 2007 i młodsi:

1. Szymon Sternowski – Szczurowa
  2. Robert Latuszek – Górka
  3. Stanisław Kordecki – Dąbrówka Morska
  4. Hubert Zięba – Rylowa

Nagrody wręczył pan Marcin Jawień - radny Gminy Szczurowa, wieloletni zawodnik MKS „Olimpijczyk” Szczurowa, obecnie zawodnik LKS „Vokovia” Wokowice. Nagrodę dla najmłodszego i najstarszego uczestnika wręczyła pani Monika Giemza - sołtys wsi Szczurowa, a otrzymali je Filip Wojnicki i Lucyna Garncarz. Zaproszenie przyjął i brał udział w turnieju pan Piotr Mikuś - Radny Powiatu Brzeskiego.

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa i Powiatu Brzeskiego.

Autor: MKS „Olimpijczyk” Robert Dzień