Brzeska policja ma nowego szefa

2013-03-04 11:18
Brzeska policja ma nowego szefa

W uroczystości wzięli udział: zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego policji Paweł Dzierżak, starosta brzeski Andrzej Potępa, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, były szef brzeskiej policji, a aktualnie komendant miejski w Tarnowie Robert Biernat, przedstawiciele sądu i prokuratury oraz naczelnicy wydziałów KPP w Brzesku.

Zaproszeni goście gratulowali Romanowi Gurgulowi objęcia nowego stanowiska, życząc jednocześnie wytrwałości i sukcesów w zarządzaniu brzeską jednostką. Nowy komendant podziękował za docenienie jego dotychczasowej pracy zawodowej i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby mieszkańcy powiatu brzeskiego czuli się bezpiecznie. Jednocześnie wyraził przekonanie, że dalsza współpraca z władzami powiatowymi i samorządowymi oraz instytucjami współpracującymi będzie nadal na wysokim poziomie.

mł.insp. Roman Gurgul ma 43 lata. Od samego początku swojej kariery zawodowej jest związany z brzeską policją. Służbę rozpoczynał, jak każdy policjant, w ogniwie patrolowym. W kolejnych latach pracował na różnych stanowiskach, zarówno w pionie dochodzeniowo-śledczym, jak i w prewencji. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a następnie studia podyplomowe z zarządzania kapitałem ludzkim. Wielokrotnie wyróżniany odznakami za pracę na rzecz społeczności lokalnej. Przez ostatnie 13 lat pełnił funkcję I zastępcy komendanta powiatowego policji w Brzesku, bezpośrednio nadzorując pion prewencji.