Srebrna Szkoła w Czchowie

2020-01-10 15:02
Srebrna Szkoła w Czchowie

Poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Kapituła konkursu ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 szkół, które spełniły kryteria rankingu.  Spośród nich wybrano 500 najlepszych liceów oraz 300 techników, które otrzymały tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły.

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół w Czchowie po raz kolejny otrzymał wyróżnienie w tym rankingu i podobnie jak w roku 2019 otrzymał tytuł SREBRNEJ SZKOŁY 2020.

Cieszy fakt awansu w rankingu z miejsca 242 na 195!

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Ranking pokazuje szkoły ponadpodstawowe, w których warto się uczyć, i te które w największym stopniu zapewniają udany start młodzieży w dorosłe życie. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Źródło: ZS w Czchowie