Świąteczne spotkanie samorządowców z subregionu tarnowskiego

2019-12-23 09:33
Świąteczne spotkanie samorządowców z subregionu tarnowskiego

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia spotkali się samorządowcy z Tarnowa, powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego, władze wojewódzkie, samorząd województwa małopolskiego, byli parlamentarzyści, przedstawiciele służb konsularnych i mundurowych oraz pracownicy instytucji publicznych subregionu tarnowskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli środowiska biznesowego, świata kultury, edukacji, służby zdrowia, organizacji pozarządowych i mediów, jak również duchowieństwa oraz wyznawców innych religii i mieszkających w Tarnowie obcokrajowców.

Spotykamy się, aby przekazywać sobie życzenia. To także jest okazja do podziękowań. Kończący się rok do tego nastraja, to też czas podsumowań, czas przemyśleń i postanowień na 2020 rok. Pragnę państwu podziękować za współpracę w mijającym roku. W największej części to podziękowanie jest kierowane do samorządowców tutaj obecnych, bo najwięcej okazji do spotkań i sposobności do współpracy mieliśmy właśnie z samorządowcami – mówił Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

Życzenia w imieniu marszałka Witolda Kozłowskiego i samorządu wojewódzkiego złożył Edward Czesak. – Życzę państwu przede wszystkim zdrowia, bo to wartość bezcenna, a w czasie świąt spokojnej, rodzinnej atmosfery. Idźmy w ten nowy 2020 rok z przesłaniem: więcej życzliwości, zrozumienia i serdeczności – podkreślał Edward Czesak.

Nie ma dnia, abyśmy się do tych korzeni, do tej historii sprzed dwóch tysięcy lat nie odwoływali. To nas buduje. Życzę państwu, aby i to dzisiejsze spotkanie i to co przeżyjemy w ciągu najbliższych dni budowało nas, pozwalało nam odnosić się do siebie z szacunkiem, z godnością, szukać porozumienia, choć nie zawsze będziemy się zgadzać, ale tylko w dialogu i tylko w poszukiwaniu tego, co nas łączy możemy zbudować dobrą przyszłość dla nas wszystkich – mówił z kolei prezydent Roman Ciepiela.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, który wykonał pastorałki. Jak co roku tarnowscy harcerze przekazali samorządowcom i biskupowi Betlejemskie Światełko Pokoju.

Źródło: www.tarnow.pl