Szpital wzbogacił się o nową karetkę

2019-12-27 08:59
Szpital wzbogacił się o nową karetkę

Szpital w Brzesku wzbogacił się o nową karetkę. Dziś poświęcono pojazd, który trafi do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Czchowie. Fundusze na zakup karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzymał pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200. Na ten cel Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 80 mln zł –  mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.

Zakup karetki  zdecydowanie poprawi stan taboru Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku. W ratownictwie medycznym ważne jest, by pomoc docierała na miejsce szybko, dlatego stan taboru jest tak istotny – podkreślał lek Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

W Brzesku stacjonują cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego: dwa przy szpitalu oraz po jednym w Czchowie i Szczurowej. Karetka, która zakupiono w brzeskim szpitalu, zastąpi ponad sześcioletni wysłużony pojazd, pracujący na wyposażeniu ZRM w Czchowie.

nowa karetka dla szpitala w Brzesku

Źródło info/foto: SP ZOZ w Brzesku