ZSP 1 w Brzesku z partonatem Uniwersytetu Papieskiego

2019-12-19 11:58
ZSP 1 w Brzesku z partonatem Uniwersytetu Papieskiego

Patronat akademicki Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie nad kierunkowym procesem edukacyjnym Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku w obszarze mediów i komunikacji społecznej, to kolejne działanie mające na celu wzmocnienie oferty edukacyjnej szkoły.

Umowa o współpracy podpisana 17 grudnia 2019 przez ks. dra hab. Michała Drożdża, prof. UPJPII Dziekana WNS UPJPII, Dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej dr Katarzynę Drąg oraz Dyrektor ZSP Nr 1 w Brzesku mgr Dorotę Jedlińską pozwoli na wzbogacenie wiedzy, doświadczeń i kompetencji uczniów klasy dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w ZSP Nr 1 w Brzesku w zakresie mediów i komunikowania społecznego oraz promocję Uczelni i jej uniwersyteckiej oferty jako pomocy w wyborze dalszego kierunku kształcenia uczniów.

Dzięki nawiązywanym relacjom i rozpoczętej współpracy z Zastępcą Dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, dr Klaudią Cymanow-Sosin, młodzież pozna środowisko akademickie oraz jego zwyczaje, a także, zmierzając do własnego rozwoju, skorzysta z doświadczeń wybitnych naukowców i dydaktyków. Opiekę merytoryczną nad szczegółowym zakresem tej współpracy sprawować będzie ze strony Uczelni Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych. Koordynatorzy działań podejmowanych w ramach zawartej współpracy opracują na każdy rok akademicki zakres działań zaakceptowany do realizacji przez Dziekana WNS UPJPII oraz Dyrektora Szkoły.

Podpisana umowa to kolejna propozycja wzbogacająca ofertę edukacyjną  szkoły. 28 listopada 2020 w Krakowie odbyło się spotkanie, podczas którego Dyrektor ZSP Nr 1 w Brzesku odnowił porozumienia o współpracy z Władzami Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w ramach „Szkoły Ćwiczeń UP”.

umowa o współpracy - treść

Źródło: ZSP nr 1 w Brzesku