OGŁOSZENIE

2019-12-11 10:17
OGŁOSZENIE

Informuję się, iż ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1579) została wprowadzona zmiana ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

W wyniku tej zmiany z dniem 1 stycznia 2020 r. został wprowadzony obowiązek nakładania przez starostę kar pieniężnych w wysokości 200 zł – 1000 zł za niedopełnienie przez właściciela obowiązku zawiadomienia w terminie 30 dni starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP oraz za niezarejestrowanie na terytorium RP pojazdu niebędącego pojazdem nowym sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE.

Kary pieniężnie będą miały zastosowanie do następujących spraw:

1. sprowadzenia albo nabycia pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE po 1 stycznia 2020 r. i niezarejestrowania pojazdu w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia,
  2. nabycia lub zbycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP po 1 stycznia 2020 r. i niezawiadomienia o tym starosty w terminie 30 dni od daty zbycia lub nabycia.