Dziś święto pracownika socjalnego

2019-11-21 09:27
Dziś święto pracownika socjalnego

Ten dzień stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji obchodzonego dziś Dnia Pracownika Socjalnego. W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników prowadzących działalność o charakterze pomocowym.

Aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc. Wszystkie te cechy pomagają udzielać wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i chorym, pozwalając na poprawę jakości ich życia – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Praca socjalna jest działalnością o charakterze pomocowym. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi.

W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników socjalnych. Są oni zatrudnieni głównie w domach pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

Źródło: PFRON