bip.jpgmalopolska.jpgpowiat-leborski.jpgpwsznt.jpgwirtualny-spacer.jpgcaf.jpgprow.jpgwybory-1.jpglogo.jpgepuap.jpgsport.jpgtot-logo.pngmot.pngzwiazek-powiatow.jpgsgipm.jpg

Wykonano 40 operacji stawu kolanowego

2019-11-25 08:51
Wykonano 40 operacji stawu kolanowego

Zaplanowane na ten rok operacje stawu kolanowego już wykonano. Kolejne tego typu zabiegi są przewidziane na przyszły rok, jak tylko szpital otrzyma dofinansowanie z NFZ.

Tego typu zabiegi ortopedyczne są wykonywane w Brzesku dopiero od połowy tego roku. Realizuje je zespół lekarzy pod kierownictwem lek. med. Krzysztofa Szklannego. Wykonanie zabiegów w tym roku było możliwe dzięki sfinansowaniu zakupu implantów przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. W obecnym roku medycy musieli wykonać 40 operacji, aby w przyszłym roku otrzymać finansowanie z NFZ.

Zainteresowanie endoprotezoplastyką stawu kolanowego jest ogromne. Już w tej chwili mamy listę oczekujących. Zapisy na kolejne zabiegi ruszą w przyszłym roku – mówi lek. med. Krzysztof Szklanny.

Warto dodać, że od kilku tygodni szpital dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym z trzema salami do zabiegów. Jedna z nich przeznaczona jest właśnie na operacje ortopedyczne.

Źródło: SP ZOZ w Brzesku